Scroll Top
Najbardziej uniwersalne piły na świecie!

„Czy dostępne są piły uniwersalne?”
To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez Klientów.

Dotychczas, zgodnie z naszą wiedzą i 25-letnim doświadczeniem, odpowiadaliśmy:
„Nie”, dodając, że: „Istnieje jedynie możliwość doboru piły do szerszego zakresu cięcia, ale należy się liczyć z jej wcześniejszym zużyciem”.
Potrzeba Klientów stała się jednocześnie wyzwaniem dla ośrodków badawczych do stworzenia piły uniwersalnej. Odpowiedzią na tę potrzebę jest dzisiaj piła SWORD-MASTER 3D UNIVERSAL.

Dzięki unikalnemu uzębieniu wykonanemu z kobaltowej stali szybkotnącej typu M-42
o twardości 67-69 HRC oraz sekwencji trzech różnych zębów następujących po sobie (B-C-C-A), charakteryzujących się agresywnym kątem natarcia 7°, piła taśmowa SWORD-MASTER UNIVERSAL jest najbardziej uniwersalną z dostępnych taśm.

Od teraz mogą Państwo zakupić piły SWORD-MASTER 3D UNIVERSAL z uniwersalną podziałką 3/4 oraz z uniwersalną podziałką 4/6.

Uniwersalna podziałka 3/4
umożliwia cięcie przekrojów pełnych w zakresie około 50-200 mm, a także rur, kształtowników oraz profili zamkniętych o grubości ścianki około 7-40 mm.

Uniwersalna podziałka 4/6 umożliwia cięcie przekrojów pełnych w zakresie około 20-100 mm, a także rur, kształtowników oraz profili zamkniętych o grubości ścianki około 5-20 mm.

Piły SWORD-MASTER 3D UNIVERSAL posiadają niespotykaną uniwersalność zastosowania. Bardzo dobrze nadają się do cięcia stali konstrukcyjnych węglowych i stopowych, stali narzędziowych i nierdzewnych, stopów aluminium i innych metali nieżelaznych, a także opcjonalnie do stopów specjalnych.

Podczas cięcia wielkoseryjnego i masowego jednakowych elementów, dla zapewnienia optymalnej żywotności piły, należy stosować piły dedykowane tylko do tych elementów. Jednak piły SWORD-MASTER 3D UNIVERSAL doskonale sprawdzą się podczas małoseryjnego cięcia zróżnicowanych elementów, zachowując swoją żywotność i najwyższą jakość cięcia.